מערכת Enki Web Creator, מבית Kimdomaini, הינה מערכת לניהול תוכן (Content Management System) אשר פותחה במטרה לאפשר למשתמשי הקצה לנהל את אתר האינטרנט שלהם באופן פשוט ועצמאי לחלוטין. המערכת פותחה כמערכת מודולרית, המאפשרת להרכיב חבילת פתרונות טכנולוגיים בהתאם לצרכי הלקוח.

לנוחיותכם תאור קצר של מבנה המערכת ותפקודיה וכן רשימה חלקית של המודולים של המערכת והסבר קצר עליהם.

מודולים בסיסיים

ניהול עץ האתר

מערכת Enki Web Creator מאפשרת לנהל את הדפים באתר ללא כל הגבלה בהתאם לעיצוב האתר כפי שעוצב על ידי מעצבי חברת אוריינט מדיה.

ממשק ניהול הדפים, אשר נמצא במקום קבוע ביחס לחלון עריכת התוכן (מימין בעברית ומשמאל באנגלית), מאפשר הוספת עמודים ומחיקתם, קביעת סדר הופעתם בתפריט וכן יצירת תתי עמודים.

הגדרות עמוד

בעת יצירת עמוד חדש באתר, המשתמש מתבקש להזין את כל הנתונים של העמוד. שם העמוד כפי שיופיע באתר, התבנית לפיה יעוצב העמוד וכד'. כמן כן יכול המשתמש לקבוע אם העמוד יוצג בתפריטי האתר, אם הדף ישמש כדף ברירת מחדל ועוד. במידת הצורך יכול המשתמש לחזור לדף ההגדרות על מנת לערוך ולשנות את ההגדרות של העמוד הקיים.

התאמה למנועי חיפוש (SEO)

מיפוי האתר על ידי מנועי החיפוש (SEO), הינו חיוני והכרחי בימינו, בהם הרשת מוצפת באלפי אתרים בכל תחום ותחום.

מערכת EnkiWebCreator תומכת בדרישות ה-SEO.  מערכת מאפשרת להגדיר כותרת העמוד(Title) כפי שתופיע בראש הדפדן, להכניס מילות מפתח וכן תאור עמוד. כל אלו תורמים לקידום האתר במנועי החיפוש (SEO) .

ניהול תוכן העמוד

מערכת Enki Web Creator מאפשרת לנהל את כל התכנים באתר, החל מהזנת ועריכת מלל וכלה בשילוב אלמנטים של מולטימדיה, כגון וידאו, פלאש, קבצי קול ותמונות.

חלון העריכה דומה מאד לממשקים של תוכנות העריכה הנפוצות, ולכן ההסתגלות לעבודה עם המערכת הינה מהירה וקלה.

בכדי לא לפגום בניקיון ואחידות העיצוב של האתר עומדים לרשותו של המשתמש רק הסגנונות הנכללים מלכתחילה בעיצוב האתר.

מערכת ניהול הקבצים

מערכת ניהול הקבצים זהו מודול פנים מערכתי שפותח בכוונה לשמור על סדר הקבצים שהועלו לאתר וליצור מעין ספריה. המערכת מאפשרת למשתמש ליצור תיקיות ולתייק בהן את הקבצים שהועלו לספריה וכן למחוק ולשנות את שמם של קבצים ותיקיות.

התמאת הקבצים באתר נעשית אף היא באמצעות מערכת ניהול זו.

 

מודולים מתקדמים

מודול החדשות

מערכת Enki Web Creator מאפשרת להטמיע מודול החדשות הרצות (בדומה לאתרי החדשות). מודול החדשות מאפשר להציג את החדשות בצורה אופקית ואנכית, לקשר כל ידיעה לדפים באתר וכן לקישורים חיצוניים, לפתוח את הידיעה בחלון צף ועוד.

במערת ניהול התוכן מוצגות הידיעות בצורה טבלאית. בדומה לניהול עץ האתר גם כאן ניתן לסדר את סדר הידיעות לערכן ולמחוק אותן.

תאריך וזמן העלאת הידיעה מוזן אוטומטית על ידי המערכת. יחד עם זאת יכול המשתמש להזין ידנית את התאריך והזמן אותו הוא רוצה להציג בהקשר לידיעה.

מודול גלריית תמונות

מודול גלריית תמונות מאפשר למשתמש להעלות תמונות שתתחלפנה בזו אחר זו מעצמן או בהתערבות הגולש. המשתמש יכול לצרף לתמונה תג גרפי המבדיל אותה מייתר התמונות (למשל "במבצע" או כל תג אחר שיקבע מראש) וכן להוסיף משפט המתאר את התמונה.

כמו כן המערכת יודעת להתאים את מימדי התמונה (רוחבה ואורכה) באופן אוטומתי וללא התערבות המשתמש על פי התבנית העיצובית כפי שנקבע על ידי מעצבי אוריינט מדיה.

 

יכולות נוספות

כותרת חכמות (Smart Titles):

מהי "כותרת חכמה"? "כותרת כחמה" הינה פונקציה תכנותית המאפשרת תצוגה מסודרת וקצרה של כותרת העמוד בראש הדפדפן.

פונקצית "הכותרת החכמה" תיצור לכל עמוד כותרת מסודרת המורכבת מהכותרת הראשית של האתר ולאחריה רצף שמות העמודים לפי הררכיית האתר עד לשם העמוד עצמו. (לדוגמה, לדף באתר בשם 'אתרים יפים' שבתוכו דף 'אודות' ומתחתיו דף בשם 'צור קשר' תופיע הכותרת הבא: צור קשר | אודות - אתרים יפים)

קישורים יפים - Friendly URL

מערכת EnkiWebCreator הינה מערכת ניהול תוכן גמישה וחכמה המבוססת על מסד נתונים (Database). אל מול היתרונות הברורים של מערכת כזו ישנה העובדה שכדי לתפקד תייצר מערכת מסוג זה קישורים מורכבים ("לא יפים") כגון http://www.mysite.com/?id=15&project=18.

קישורים אלו קשים יותר לזכירה ואף בעיתיים לאינדוקס ע"י חלק ממנועי החיפוש (עם כמה יוצאי דופן ביניהם GOOGLE).

ניתן לפתור בעיה זו ע"י שימוש במנגנון שמתרגם את הקישורים ל"קישורים יפים" בסיגנון של http://www.mysite.com/id/18.html או http://www.mysite.com/about_us.html. 

מערכת EnkiWebCreator מאפשרת הפעלת מנגנון לצורך יצירת "קישורים יפים", אך חשוב לדעת שבמערכות המבוססות ASP שפועלות לרוב על שרתי ©Windows פונקציה זו אינה טריואלית וכדי להנות מתכונה זאת גם השרת המארח צריך לתמוך בה.

מודול מפת אתר:

מודול מפת האתר מאפשר תצוגה מעוצבת ודינאמית של כל עמודי האתר מרמה הראשונה והשנייה.

מודול החיפוש ומודול "החיפוש החכם" (בדומה למנגנון החיפוש של Google):

מודול החיפוש מאפשר חיפוש ערכים בתוך האתר ובמסדי הנתונים שלו בהתאם להגדרות שניתנו ע"י מנהל האתר.

מודול "החיפוש החכם" מאפשר השלמת הערך המבוקש תוך כדי חיפושו על ידי הגולש. במהלך החיפוש יוצגו למשתמש כל האופציות הרלוונטיות לחיפושו, אשר תלכנה ותצתמצמנה עם הוספת כל אות חדשה.

כמדומייני | נס ציונה | info@kimdomaini.com | 08-9418279